Náhradní plnění 2012

13.12.2017

 

Z těchto důvodů se předpokládá, že i cena náhradního plnění prudce poroste a kapacity poskytovatelů náhradního plnění pomalu vymizí. Dnešní kapacity poskytovatelů náhradního plnění pokrývají zhruba 50% poptávky zaměstnavatelů. Odhaduje se, že směrem ke konci kalendářního roku ještě cena náhradního plnění vzroste.

Náhradní plnění 2012 a novela zákona

Novela zákona velmi výrazně omezuje možnosti poskytovatelů náhradního plnění. Tito poskytovatelé tak mohou dle znění zákona o  náhradním plnění poskytovat v kalendářním roce své výrobky a služby nebo splnit zadané zakázky pouze do výše odpovídající 36 násobku průměrné statistické mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí předcházejícího kalendářního roku a to za každého přepočteného zaměstnance se zdravotním postižením zaměstnaného v předchozím kalendářním roce.

Náhradní plnění 2012

Odborníci radí, včas si zajistit náhradní plnění pro rok 2012. V praxi to znamená smluvně si pojistit nákup zboží nebo služeb ve formě náhradního plnění v potřebné výši. Neprováhejte tak čas, než ti rychlejší nakoupí nebo smluvně zablokují tyto kapacity. Máte šanci ušetřit nemalé finanční prostředky z pokuty do státní kasy, nebo za náklady na zaměstnání potřebného počtu osob se zdravotním postižením.

Začátkem roku 2012 je tedy nejvhodnější doba pro včasné řešení odběru náhradního plnění, neboť vyčkávání na konec roku se poněkud prodraží. 

Dobrá bezpečnostní agentura
Schopná bezpečnostní agentura se hledá těžko. Dbáme na to, aby náš seznam obsahoval jen kvalitní a prověřené bezpečnostní agentury, které nabízí profesionální bezpečnostní služby.

Bezpečnostní agentury v ČR
Bezpečnostní agentury poskytují svým klientům důležité služby jako ochrana osob a majetku a ostraha objektů. Bezpečnostní agentury působí nejen v místech jako Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, ale po celém území ČR. Bezpečnostní agentury svým klientům nabízí maximální kvalitu poskytovaných bezpečnostních služeb, proto také na volná pracovní místa upřednostňují prověřené zaměstnance s dlouholetou praxí v oboru bezpečnostní služby.

Publikované články

Náhradní plnění 2012

13.12.2017

Dne 1.1.2012 vstoupila v platnost novela zákona 361/2011 Sb. o zaměstnanosti. Tato novela obsahuje mnoho výrazných změn, které ovlivní ihned po tomto datu fungování prodeje zboží a služeb, které jsou nazývány náhradním plněním.

více »

Facility Management

28.11.2017

V dnešní době jsme obklopeni množstvím cizích výrazů a názvů. V tomto článku Vás seznámíme s výrazem Facility management a vším co je pod tímto slovním spojením zahrnuto.

více »

Náhradní plnění 2017

13.01.2017

S novým rokem Vám přinášíme informace o náhradním plnění. Stále totiž platí povinnost pro zaměstnavatele s více jak 25 zaměstnanci zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Podívejte se, jak tuto povinnost splnit v roce 2017.

více »

archiv »