Úklidové služby

 

Co všechno patří do nabídky úklidových služeb? Jaké je jejich konkrétní využití v praxi? Jak na úklid firem a kanceláří?

Není úklid jako úklid

Řekne-li se úklid, mnohým z nás se vybaví nepříjemná, ale nutná činnost, kdy se musí doma vytřít, zamést, vyluxovat, umýt okna. Pořádně vygruntovat, zkrátka udělat pořádek. Řekne-li se úklid ve firmě, vybaví se nám osoba uklízečky s hadrem. Časy se ale změnily a z této přehlížené činnosti se stala specializovaná a velmi široká oblast služeb, kterou vykonávají skuteční profesionálové.

Co všechno patří do nabídky profesionální úklidové firmy?

Ať už potřebujete uklidit v práci nebo doma, pravidelně nebo jednorázově, podlahu nebo vnější plášť budovy od shora dolů, se vším se můžete obrátit na úklidovou firmu. Úklidové práce se dnes odvíjí od konkrétních potřeb a požadavků klientů a jejich výhodami jsou důkladnost, rychlost (a tedy časová úspora) a profesní specializace. Úklidová firma vyznává individuální přístup ke klientům a obvykle se domluví přesně na takových službách, které zákazník potřebuje.

Obecně lze úklidové služby rozdělit do několika oblastí:

Úklid podlahových krytin

Do této oblasti spadá klasické zametání, vytírání dřevěných, betonových i umělých podlah pvc, luxování a čištění koberců. Při úklidu pracovníci úklidu používají speciální prostředky určené právě na daný typ povrchu.

Úklid vnitřních prostor, utírání prachu, leštění nábytku

Další klasická úklidová činnost, vhodná jak pro firmy, tak pro domácnosti. Spočívá v odstranění všudypřítomného prachu z interiérů a následné ošetření speciálními ochrannými prostředky. Patří sem také vynášení odpadkových košů, třídění odpadu

Mytí a leštění skleněných ploch

Párkrát do roka se doma musí umýt a vyleštit okna. To samé platí pro firmy. Patří sem vnitřní i vnější mytí oken, vitrín, skleněných výplní dveří, umělých průhledných a průsvitných stěn, zimních zahrad, leštění zrcadel, opět při používaní speciálních čisticích prostředků s vysokým leskem.

Úklid sociálních zařízení a kuchyní

Tato oblast úklidových služeb musí snést nejpřísnější hygienická kritéria. Využívá se totiž například v nemocnicích, jídelnách, ale i v běžných firemních kuchyních a sociálních zařízeních. Jde o důkladné mytí koupelen, umyvadel, toalet a sprch, doplňování zásobníků mýdel a papírových ručníků, v kuchyních ruční mytí nebo obsluha myčky včetně úklidu nádobí.

Výškové a speciální úklidové práce

Také už jste to někdy zažili? Sedíte v kanceláři výškové budovy v osmém patře a najednou se venku za okny spustí horolezec s tlakovou hadicí visící na laně a „osprchuje okna“. A Vám se při představě té výšky udělá mdlo… Mezi výškové úklidové práce patří vnější mytí oken a těžko dostupných míst, čištění plášťů budov, fasád a střech. Agentury provádějí i venkovní úklidové práce, jako je zametání areálu, odklizení listí a větví, sekání trávy nebo shrnování sněhu. Mezi komplexní úklidové služby pak patří průmyslové čištění továrních hal a skladů, generální úklidy po rekonstrukcích či malování apod.

Dobrá bezpečnostní agentura
Schopná bezpečnostní agentura se hledá těžko. Dbáme na to, aby náš seznam obsahoval jen kvalitní a prověřené bezpečnostní agentury, které nabízí profesionální bezpečnostní služby.

Bezpečnostní agentury v ČR
Bezpečnostní agentury poskytují svým klientům důležité služby jako ochrana osob a majetku a ostraha objektů. Bezpečnostní agentury působí nejen v místech jako Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, ale po celém území ČR. Bezpečnostní agentury svým klientům nabízí maximální kvalitu poskytovaných bezpečnostních služeb, proto také na volná pracovní místa upřednostňují prověřené zaměstnance s dlouholetou praxí v oboru bezpečnostní služby.

Publikované články

Náhradní plnění 2012

13.12.2017

Dne 1.1.2012 vstoupila v platnost novela zákona 361/2011 Sb. o zaměstnanosti. Tato novela obsahuje mnoho výrazných změn, které ovlivní ihned po tomto datu fungování prodeje zboží a služeb, které jsou nazývány náhradním plněním.

více »

Facility Management

28.11.2017

V dnešní době jsme obklopeni množstvím cizích výrazů a názvů. V tomto článku Vás seznámíme s výrazem Facility management a vším co je pod tímto slovním spojením zahrnuto.

více »

Náhradní plnění 2017

13.01.2017

S novým rokem Vám přinášíme informace o náhradním plnění. Stále totiž platí povinnost pro zaměstnavatele s více jak 25 zaměstnanci zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Podívejte se, jak tuto povinnost splnit v roce 2017.

více »

archiv »