Náhradní plnění 2022

Služby, jako jsou např. úklid kanceláří, recepční služby, ostraha na vrátnici, správa a údržba budov, jsou servisem, který podporuje bezproblémový chod a provoz organizací.
Tyto služby Vám připravíme na míru tak, jak to bude vyhovovat Vám, proto k omezení provozu Vaší organizace ani nedojde.

Co je to povinný podíl

Povinný podíl se týká zaměstnavatelů s více než 25 zaměstnanci, kteří musí podle zákona přímo zaměstnávat osoby se zdravotním postižením nebo platit povinný odvod do státního rozpočtu.

Jednou z možností jak splnit povinný podíl je náhradní plnění, které může zaměstnavatel využít, když nemůžu zaměstnávat OZP nebo odvádět finance státu. Nákup náhradního plnění znamená nákup produktů či služeb od dodavatelů, kteří zaměstnávají více než 50% osob se zdravotním postižením. Díky tomu podpoříte osoby se zdravotním postižením a zároveň vyřešíte povinný podíl.

Jak lze tedy povinný podíl splnit pomocí náhradního plnění??

Kalkulačka je nyní aktuální pro rok 2021, jakmile Český statistický úřad oznámí průměrnou měsíční mzdu za I. až III. čtvrtletí roku 2021, bude aktuální pro rok 2022.

Zde si můžete vypočítat odběr náhradního plnění pro aktuální rok - Kalkulačka náhradního plnění

 
 • Splníte zákonem stanovený povinný podíl OZP

 • Ušetříte na odvodech státu
 • Podpoříte zaměstnávaní OZP
 • Peníze neodevzdáte pouze státu, ale získáte služby navíc
 • Služby od certifikované společnosti
 • Včasným zajištěním služeb splníte povinné podmínky
 • Postaráme se o administrativu
 • Nedostanete pokutu 1.000.000. Kč

Výhody náhradního plnění

Jednou z hlavních výhod, které pro firmy přináší náhradní plnění je, splnění ze zákona povinného podílů. Další z výhod jsou například:

 • získání užitečných služeb či zboží,
 • nepřímá podpora v zaměstnávání osob se zdravotním postižením,
 • odpadá povinnost odvádět finance do státního rozpočtu

Dobrá bezpečnostní agentura
Schopná bezpečnostní agentura se hledá těžko. Dbáme na to, aby náš seznam obsahoval jen kvalitní a prověřené bezpečnostní agentury, které nabízí profesionální bezpečnostní služby.

Bezpečnostní agentury v ČR
Bezpečnostní agentury poskytují svým klientům důležité služby jako ochrana osob a majetku a ostraha objektů. Bezpečnostní agentury působí nejen v místech jako Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, ale po celém území ČR. Bezpečnostní agentury svým klientům nabízí maximální kvalitu poskytovaných bezpečnostních služeb, proto také na volná pracovní místa upřednostňují prověřené zaměstnance s dlouholetou praxí v oboru bezpečnostní služby.

Publikované články

Náhradní plnění 2012

13.12.2017

Dne 1.1.2012 vstoupila v platnost novela zákona 361/2011 Sb. o zaměstnanosti. Tato novela obsahuje mnoho výrazných změn, které ovlivní ihned po tomto datu fungování prodeje zboží a služeb, které jsou nazývány náhradním plněním.

více »

Facility Management

28.11.2017

V dnešní době jsme obklopeni množstvím cizích výrazů a názvů. V tomto článku Vás seznámíme s výrazem Facility management a vším co je pod tímto slovním spojením zahrnuto.

více »

Náhradní plnění 2017

13.01.2017

S novým rokem Vám přinášíme informace o náhradním plnění. Stále totiž platí povinnost pro zaměstnavatele s více jak 25 zaměstnanci zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Podívejte se, jak tuto povinnost splnit v roce 2017.

více »

archiv »